Hakkımızda

Üzerimizde oluşan baskıyla birlikte cevaplamamız gereken yaklaşık üç soru var.. “Biz kimiz?” “Ne yapıyoruz?” ve “Amacımız ne?”. (Aslında daha bu üç soruyu cevaplayamıyorsak niye yazıyoruz ki biz..) Hayatının belki de en zor, kafasının en karışık olduğu dönemini geçiren; psikolojik ve sosyal etmenlerle birlikte kimi zamansa kaybolmuş, yani kısacası liseye giden insanlarız biz. Liseye geçince rahatlayacaksınız cümlesine inanarak yaşamış şimdiyse üniversiteye geçince huzura ereceğimize inanan milyonlarca kişiden birkaçıyız. Ne mi yapıyoruz? Öncelikle yazıyoruz. Artık mottomuz haline gelmiş “İstediğimiz konuda, istediğimiz kadar yazıyoruz” ideolojisiyle yazıyoruz hem de. Kimi zaman sadece kendi kendimize yazıp çizdiklerimizi başkalarına kolayca paylaşırken buluyor, kimi zaman topluluğa hitap eden yazılar yazmamız gerektiğindeyse, ister istemez mükemmelliyetçilik duygusuyla birlikte, zorlanarak biraz takılıyoruz. (Şekil A gördüğünüz üzere). Sonuç olarak yaptığımızın en iyisi olmaya çalışıyoruz.

Daha ne mi yapıyoruz? Fotoğraf çekiyoruz, araştırma yapıyoruz ve gittiğimiz yerlere “gitmek” için değil; keşfetmek ve edindiğimiz izlenimleri paylaşmak için gidiyoruz. Kısacası kendimizi geliştiriyor ve uğraşmaya değer güzel alanlara adıyoruz.

Bir yıl önce aklımızda oluşan bu fikri uzun uğraşlar sonucu çevremize yaymaya başarmış,  okul gazetesi ve blogu olarak ilerlemiş, bugünse böyle bir yazının ve haliyle sitenin ortaya çıkmasını sağlamış durumdayız.

Hani kar amacı gütmeyen şirketler vardır ya, bizde işte tam olarak onların zihniyetindeyiz bir de. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi, bilgilerimizi, çoğu zaman da duygularımızı daha geniş topluluklarla paylaşmak ve yeni çevrelere yayılmak istiyoruz. Hepsinden önemlisiyse tüm bu uğraşlarımızın sonucunda okuyucularımızda bir etki bırakmak, topluma bir şeyler kazandırmak istiyoruz.

 

Bize ulaşın ve yazılarınızı yollayın, hemen yayınlansın!

Konuk yazarımız olun: localibera@gmail.com

Twitter: @localibera

Facebook: facebook.com/localibera

 

Leave a Reply