Biz Kimiz?

Aleyna Doğan

Processed with VSCOcam with b5 preset

5 Kasım 1997’da doğup İstanbul’da geçirdim 20 senemi. Saint Joseph Lisesi’nden mezun olup New York Üniversite’sinde Individualized Study okuyorum. Yani istediğim bölümden istediğim dersi alıyorum! Psikoloji ve mikro ekonomi ile başladım. Koşuşturan, uğraşan, daha fazlasını isteyen biriyim. Her yerde girişimci. Daha iyi bir dünyaya inanıyorum, daha iyisini arıyorum.  En büyük hayalim sürekli gezdiğim macera dolu bir hayat sürmek.  “Çok gezen mi çok okuyan mı bilir?” sorusunun cevabını arıyorum biraz da. Analog fotoğraf aşığı oldum istemsizce, elimden kamera düşmeden gezerim. Bir de her gün üşenmeden ata binerim, yazı yazarım, yardım işlerine koşuştururum. Analog fotoğraflarım için: lomography.com/aleyna

 

Serra Özsoy

16 Ocak 1998’de İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden 2017 yılında mezun oldu ve eğitimine Sorbonne Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Bölümünde devam ediyor.

IMG_6121.JPGParis’i her ne kadar çok sevse de onun için çocukluğunu geçirdiği Mersin ve en güzel zamanlarını geçirdiği İstanbul’un yeri ayrı. Küçük çaplı bir analog fotoğraf makinesi koleksiyonunun yanı sıra doğumgününde hediye gelen güzel mi güzel çok sevdiği bir daktilosu var. 4 sezonluk diziyi 1.5 haftada bitirecek kadar dizi izlemeyi, dışarıda kıyametler kopsa hatta dünyanın sonu bile gelse fotoğraf çekmek için dışarı çıkmayı, gittiği şehirleri keşfetmeyi, en sevdiği app spotify’da yeni playlister yaratmayı ve tüm bu deneyimlerini de okuyucularıyla paylaşmayı çok seviyor. Aynı zamanda kedileri de çok seviyor ama ölümcül derecede olmasa da alerjisi var, artık alerjisi olmayan kedi türleri de bulabildiği için çok mutlu. Türkiye’ye döner dönmez Kebap ya da Sushi isimli bir kedisi olsun istiyor. İsim konusunda hala kararsız.

 

Senin de yazın burda olsun ister misin? Konuk yazarlarla her geçen gün büyüyen ailemize katıl. Yapman gereken basit.

1- Yazını yaz

2- localibera@gmail.com’ a gönder

3- Yazın yayınlansın, sen de doyasıya paylaş!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s