Biz Kimiz?

Lisede dokuzuncu sınıfta tanışmış, anında kaynaşmış iki arkadaş olarak lise boyunca beraber 10 ülke ve daha da çok şehre gittik. Tanıştığımız sene beraber bir gazete çıkarmaya karar verdik, sonra binlerce evrim geçirerek bugündeyiz. Birimiz New York’ta yaşayıp NYU’da okuyor, diğerimiz Paris’te yaşayıp Sorbonne’da, ama ikimiz de fotoğrafçılıkla çok içli dışlıyız! 

Burda ne mi bulacaksınız? Gittiğimiz onlarca ülkelerden gezi rehberleri, fotoğrafçılık önerileri, ve yaşadığımız şehirlerdeki müzeler, restoranlar ve yaşarak keşfedilen yerler… 

Aleyna Doğan

5 Kasım 1997’da doğup 20 senemi İstanbul’da geçirdim. Saint Joseph Lisesi’nden mezun olup New York Üniversite’sinde Individualized Study bölümünde okuyorum. Yani istediğim bölümden istediğim dersi alıyorum! Koşuşturan, uğraşan, daha fazlasını isteyen biriyim. Her yerde girişimci. Daha iyi bir dünyaya inanıyorum, daha iyisini arıyorum. Fotoğraflarım için aleynadogan.com

Serra Özsoy

16 Ocak 1998’de İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden 2017 yılında mezun oldu ve eğitimine Sorbonne Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Bölümünde devam ediyor.

IMG_6121.JPG

Paris’i her ne kadar çok sevse de onun için çocukluğunu geçirdiği Mersin ve en güzel zamanlarını geçirdiği İstanbul’un yeri ayrı. Küçük çaplı bir analog fotoğraf makinesi koleksiyonunun yanı sıra doğumgününde hediye gelen güzel mi güzel çok sevdiği bir daktilosu var. 4 sezonluk diziyi 1.5 haftada bitirecek kadar dizi izlemeyi, dışarıda kıyametler kopsa hatta dünyanın sonu bile gelse fotoğraf çekmek için dışarı çıkmayı, gittiği şehirleri keşfetmeyi, en sevdiği app spotify’da yeni playlister yaratmayı ve tüm bu deneyimlerini de okuyucularıyla paylaşmayı çok seviyor. Aynı zamanda kedileri de çok seviyor ama ölümcül derecede olmasa da alerjisi var, artık alerjisi olmayan kedi türleri de bulabildiği için çok mutlu. Türkiye’ye döner dönmez Kebap ya da Sushi isimli bir kedisi olsun istiyor. İsim konusunda hala kararsız.

Senin de yazın burda olsun ister misin? Konuk yazarlarla her geçen gün büyüyen ailemize katıl. Yapman gereken basit.

1- Yazını yaz

2- localibera@gmail.com’ a gönder

3- Yazın yayınlansın, sen de doyasıya paylaş!

Leave a Reply